< Prev 1 2 337 38 39 Next >

COURTOIS ‘NE GREVE’ NUK PARAQITET PER STERVITJE


Kur kanë mbetur vetëm edhe dy ditë deri në mbylljen e afatit kalimtar në Ligën Angleze ekipi i Çelsit (Chelsea) është duke u përballur me një krizë të vogël. Kjo sepse, siç raportojnë mediat angleze, pa dhënë asnjë shpjegim dhe pa marrë leje portieri i tyre, Thibaut Courtois, nuk u paraqit për stërvitje.

më shumë...


PER FAT TE KEQ, JO AJO POR ATA SHKUAN NE SHTEPI!


Për herën e tretë me radhë Kroacia arriti që ta përmbys rezultatin dhe të dalë fituese në këtë botëror. Pas Danimarkës dhe Rusisë kësaj here radhën e pati kombëtarja e Anglisë e cila para se të fillonte ndeshja ishte favorite për shumicën e ekspertëve dhe tifozëve të futbollit.

më shumë...


CRISTIANO RONALDO KALON TE JUVENTUS


Dje Franca e mundi Belgjikën me rezultatin 1:0 për ta siguruar kalimin në finalen e botërorit Rusi 2018. Mirëpo, sot lajmi kryesor është se pas nëntë vitesh dhe 16 trofeve Cristiano Ronaldo e mbylli aventurën e tij në Real Madrid për ta filluar një sfidë të re me Juventusin.

më shumë...


FUTBOLLI EVROPIAN SUNDON


Çfarë kampionati!

Para se të fillonte Kampionati Botëror Rusi 2018 dy prej favoritëve kryesor ishin Argjentina dhe Brazili kjo falë edhe dy super yjeve Lionel Messi respektivisht Neymar të cilët i mbrojnë ngjyrat e këtyre dy kombëtareve. tani në prag të ndeshjeve gjysmëfinale një gjë është e sigurt, titulli i kampionit do të qëndrojë në Evropë.

më shumë...


MESOHEN CIFTET CEREK FINALISTE


Pas katër ditë të mbushura përplot me futboll të bukur, pasion, emocione dhe befasi nga më të mëdhatë tani jemi një hap më pranë finales së madhe dhe titullit të kampionit. Mirëpo, le të mos ngutemi edhe aq shumë pasi që vërtetë kemi nevojë që të pushojmë dhe të reflektojmë pak e pastaj i kemi edhe dy gjiro të tjera që duhet të luhen çerekfinalet dhe gjysmëfinalet para se të arrijmë në finalen e madhe.

më shumë...


KOMPLETOHET MOZAIKU I TE TETES SE FINALES


Ndeshjet e djeshme e kompletuan mozaikun e të tetës së finales. Në Grupin H u kualifikuan Kolumbia dhe Japonia kurse në Grupin G siç edhe pritej u kualifikuan Belgjika dhe Anglia. Pas përfundimit të ndeshjeve të treta në këto dy grupe është mjaft e lehtë që të tregohet se cilat janë kombëtaret që u kualifikuan më tutje, mirëpo emocionet deri këtu sërish nuk munguan.

më shumë...


‘MALLKIMI’ I KAMPIONEVE VAZHDON


Kampioni botëror në fuqi, Gjermania është kombëtarja e katërt me radhë nga Evropa e cila si kampion në fuqi nuk arrin që të kalojë fazën e grupeve.

më shumë...


ME “ARTIN PERMES RICIKLIMIT” DREJT MARREDHENIEVE ME TE MIRA MES TE RINJVE NE MITROVICE


Nëse dëshironi të jetoni në një mjedis pa mbeturina, njëkohësisht nëse jeni të interesuar për artin dhe keni ide interesante që mjedisi juaj të jetë më i pastër, atëherë provojeni “Artin përmes reciklimit”! Një grup i të rinjve entuziast të moshës 12 deri në 24 vjeç nga jugu dhe veriu i Mitrovicës, kanë shprehur dëshirë dëshirë që të ndihmojnë moshatarët e tyre që të krijojnë vepra artistike nga materiali i ricikluar. Ata me ndihmën e OSBE-së dhe komunës së Mitrovicës organizuan një ekspozitë me karakter shpërblyes, ku do ti paraqesin veprat e tyre artistike, të krijuara nga materiali i ricikluar.

më shumë...


KROOS NUK KROSON POR GJUAN DHE SHENON


Momentet dramatike nuk kanë të mbaruar në botërorin e sivjetmë. Kësaj radhe ishte Gjermania ajo e cila vendosi që t’ua testonte zemrat tifozëve të saj. Pasi e mbylli pjesën e parë duke humbur 1:0 nga Suedia, kualifikimi i gjermanëve në fazën eliminatore varej në fije të perit. Në pjesën e dytë ata hynë të vendosur për të mos e përjetuar mallkimin e kampionëve në fuqi të botërorit, për të mos e kaluar fazën e grupeve.

më shumë...


NJE “PUSHTIM” MIQESOR I BONDSTEEL-IT


Ditën e shtunë më 16 qershor 2018 kampi ushtarak “Bondsteel” në komunën e Ferizajt, mirëpriti disa mysafirë shumë të veçantë. Ata ishin rreth 35 adoleshentë, 15 prej të cilëve ishin serb nga fshati Shillovë në Gjilan dhe 20 erdhën nga Shqipëria gjegjësisht nga Kukësi.

më shumë...


< Prev 1 2 337 38 39 Next >