UČITE I USAVRŠITE NOVE JEZIKE!

06.04.2020

Učenje je prebačeno u virtuelne učionice. Putem Interneta prati se najveći deo sadržaja. Ali, osim školskih lekcija, dostupni su i drugi sadržaji zahvaljujući kojima ćete obogatiti vaše znanje. Usavršavanje stranih jezika je jedno od njih. Pročitajte koje su neke od online platformi putem kojih možete da učite nove jezike i usavršite one koje već govorite.

 

Duolingo
Duolingo je besplatna platforma za učenje jezika koja je bez posebne promocije postala najpopularniji način za učenje jezika online. O popularnosti govore i brojke, jer imaju preko 300 miliona korisnika.

Duolingo ima raznovrstan sadržaj za učenje jezika i to putem posebnog programa za škole, kao i podkastova, priča, karti, a imaju i svoj rečnik. Dostupne su platforme za Android, iOS, Windows telefone.

Osnivači Duolingo-a su Luis fon An, profesor na Karnegi Melon Univerzitetu, izumitelj “CAPTCHA” i prodao je čak dve sovje kompanije Google-u, i Severin Heker, Severin Hacker, koji je doktorirao na istom univerzitetu kao i njegov kolega.

 

“HelloTalk”
Ova platforma/aplikacija je manje poznata, ali njena popularnost neprestano raste. Ono što je posebno interesantno je da putem nje od onog čiji je jezik koji učite maternji četovanjem, i to u kontaktu sa pravom osobom, a ne sa botom, putem gledanja video zapisa, čitanjem, ili slušanjem snimaka.

Dostupno je preko 150 jezika za učenje i imaju preko 18 miliona korisnika sa kojima možete da četujete i učite jezik.

Aplikacija vam takođe omogućava da podesite nivo jezika koji govorite, dostupni su – auto-ispravljanje rečenica u zavisnosti kojim jezikom pišete sagovorniku, prevodilac, transliteracija, sekcija za izgovaranje reči, grupni čet, ostavljanje komentara, lajkovanje slika…

 

“Fable Cottage” – Kućica bajki
Nove verzije poznatih bajki koje su urađene posebno za one koji bi da nauče nove jezike, učitelje i za svakog ko uživa u slušanju bajki – ovako opisuju sebe iz Kućice bajki.

Bajke su dostupne u audio, video i tekstualnoj verziji na engleskogm, francuskom, španskom, italijanskom i nemačkom jeziku.

Sve bajke govore ljudi, a ne automatski prevodioci.

Dostupan je i “paralelni tekst” tako da kada slušate bajku na francuskom, španskom, italijanskom ili nemačkom, klikomna “translation” dugme dobijate uz to i prevod na engleski.

 

Voc-up
Za kraj podsećamo i na platformu za učenje srpskog i albanskog jezika – Voc-up.

Vocup sadrži video lekcije za učenje albanskog i srpskog jezika (A1 i A2 nivo), tekstualna objašnjenja, vežbe i rečnik novih izraza, posebne video zapise sa terminima koji se koriste u institucijama, online rečnik, a možete da igrate i kvizove.

Pored Internet stranice, Vocup je dostupan kao Android i iOS aplikacija. Korišćenje Vocup je potpuno besplatno.

Imate vremena i isprobajte ove aplikacije. Upamtite: “Koliko jezika znas, toliko vrediš”!

NEW MAGAZINE