SHKARKO

Shkarko revistat e fundit.

MË SHUMË

LEXO

Lexo artikujt nga numri i fundit i revistës.

MË SHUMË

Lajme

KOKORET MË TË MIRA TË RV QË MUND T’I BLENI NË VITIN 2021: PAJISJET MË TË MIRA TË REALITETIT VIRTUAL

  Ideja e realitetit virtual ose “VR” (gj.angleze) sigurisht që nuk është e re. Kjo ide ka qarkulluar në fushën e teknologjisë për disa vite, por kohët e fundit, teknologjia i ka thyer disa nga barrierat më afatgjate. Në vitet e fundit, këto pajisje vizuale të realitetit virtual janë bërë gjithnjë e më të qasshme […]

Më shumë

48 KARROCA ME RROTA SHPËRNDAHEN NË SHTIME, DRENAS DHE PODUJEVË

  Një thënie e vjetër popullore thotë se miku i mirë njihet në ditë të vështirë, dhe që nga viti 1999 KFOR-i në vazhdimësi e ka dëshmuar vërtetësinë e këtij proverbi. Madje, duket sikur shpërthimi i pandemisë së COVID-19 vetëm sa e ka shtuar numrin e donacioneve të realizuara nga KFOR-i, gjegjësisht njësitë e bashkëpunimit […]

Më shumë

H.E.R.: NE JEMI NDRYSHIMI QË DËSHIROJMË TË SHOHIM

  Ajo quhet Gabi Wilson (Gebi Uillson), por ju e njihni atë si H.E.R. dhe në moshën 21 vjeçare, ajo fitoi dy çmime të mëdha në 61-vjetorin e “Grammy Awards”: “Albumi më i mirë R&B” dhe “Performanca më e mirë R&B”. Këtë vit, në edicionin e 63-të të çmimit “Grammy”, H.E.R. e fitoi titullin “Kënga […]

Më shumë

INSTITUTI ATOMI

  Gjatë vitit të kaluar për shkak të pandemisë së COVID-19 shkollat në mbarë botën u detyruan që të zhvillonin mësimin përmes internetit (online). Kjo ka qenë arsyeja pse, gjatë kësaj kohe, në disa numra të revistës sonë në këtë rubrikë, në vend të shkollave ne kemi shkruar për disa prej platformave më të mira […]

Më shumë

MBOLLËN TË TJERËT, E GËZOVA UNË! MBJELL UNË, TA GËZOJNË TË TJERËT!

  Nesër më 4 qershor 2021 është Dita Ndërkombëtare e Sportit dhe Mjedisit. Për ta shënuar këtë ditë, organizata joqeveritare “Let’s Do It – Ta Pastrojmë Kosovën”, përmes një postimi në llogarinë e tyre në Facebook u bën thirrje të gjithëve që të marrin pjesë në aksionin e tyre më të ri për nder të […]

Më shumë

A KENI ENDE DYSHIME PËR MASKAT? KËTO JANË FAKTET SHKENCORE SE SI MASKA PËR FYTYRË E PARANDALON VIRUSIN KORONA

  Para një viti, maskat mbrojtëse u bënë pjesë e jetës sonë të përditshme. Që nga ajo kohë, bartja e maskave është bërë obligative në dyqane dhe në shumë hapësira të mbyllura. Sidoqoftë, edhe pse tashmë jemi mësuar disi me bartjen e tyre, ka ende diskutime rreth efektivitetit të bartjes së maskave.   Kur pandemia […]

Më shumë

Lexoni numrin më të ri të

REVISTËS

Artikuj të përzgjedhur

nga REVISTA

Shkolla e muajit

Çdo muaj Revista For You e viziton një shkollë fillore ose të mesme. Nëse dëshironi që shkolla e juaj të jetë shkolla e radhës për të cilën shkruajmë atëherë mos hezitoni të na kontaktoni.

Më shumë

Sociale

Krahas temave të shumta argëtuese, revista jonë i kushton rëndësi edhe temave sociale. Në këtë rubrikë çdo muaj do të mund t’i lexoni temat e përzgjedhura nga jeta sociale.

Më shumë

Music Box

Këngëtaret, këngëtarët dhe grupet muzikore më të kërkuara vendore dhe ndërkombëtare i gjeni këtu. Nëse nuk i gjeni, atëherë na kontaktoni dhe tregonani preferencat e juaja.

Më shumë

Moviemania

Cilët janë filmat më të ri dhe më të mirë? Përgjigjen në këtë pyetje e gjeni në rubrikën tonë “Moviemania”. Klikoni këtu për të hyrë në botën magjike të ekranit të madh, dhe mësoni se cilët filma apo seriale duhet t’i shikoni.

Më shumë

Këndi sportiv

Sportistet dhe sportistët, klubet dhe garat më të rëndësishme vendore dhe ndërkombëtare i gjeni këtu. Nëse nuk i gjeni, atëherë na kontaktoni dhe tregonani preferencat e juaja.

Më shumë

Hi-Tech

Çdo muaj në këtë rubrikë ua sjellim risitë e fundit të teknologjisë. Nëse jeni adhurues të teknologjisë së lartë atëherë klikoni këtu dhe do të mësoni lajmet e fundit nga bota e teknologjisë.

Më shumë

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Tel:

  038 70 2139

  Email :

  magazineforyou2003@gmail.com

  Kampi Film City; Revista “For You”; Strasbourg Building; 10000 Prishtinë