MOVIEMANIA

 

Tashmë është tetori dhe ndërsa po i afrohemi ngadalë fundit të vitit është koha për të parë disa filma fantastikë, të animuar dhe të tjerë gjithashtu.

 

CHICKEN RUN 2 – “Kësaj here, ata do të futen brenda!”

Zhanri: Familjar, Komedi, Animacion, Aventurë

Regjia: Sam Fell

Rolet: Jane Horrock, Lynn Ferguson, Gregory Salata

Pas arratisjes që e sfidoi vdekjen nga ferma e Tweedy, Ginger më në fund e ka gjetur ëndrrën e saj – një strehë ishullore paqësore për të gjithë tufën, larg rreziqeve të botës njerëzore. Kur ajo dhe Rocky e lindin një vajzë të vogël të quajtur Molly, lumturia e Ginger duket e plotë. Por, në kontinent, i gjithë lloji i pulave përballet me një kërcënim të ri dhe të tmerrshëm. Ginger dhe ekipi i saj, edhe nëse kjo do të thotë rrezikim i lirisë së fituar me vështirësi – kësaj here, ata do të futen brenda!

 

FALLING FOR FIGARO – “Për të gjetur zërin tënd, këndo nga zemra.”

Zhanri: Romancë, Komedi, Muzikor

Regjia: Ben Lewin

Rolet: Danielle Macdonald, Hugh Skinneras, Joanna Lumley

Millie është një menaxhere e re e shkëlqyer e fondeve që vendos të lërë punën e saj të pakënaqshme dhe të dashurin e saj me të cilin ka jetuar për një kohë të gjatë për të ndjekur ëndrrën e saj të përjetshme për t’u bërë këngëtare e operës… në Malësitë Skoceze! Ajo fillon të vijoj mësimet intensive të trajnimit vokal me mësuesen e njohur të këngës por të frikshme dhe ish-divën e operës Meghan Geoffrey-Bishop. Atje ajo e takon Maksin, një tjetër student të Meghan-it, i cili po ashtu është duke u stërvitur për konkursin e ardhshëm “Këngëtari/ja e Famës”. Çka nis si një garë brutale mes Millie dhe Max kthehet ngadalë në diçka më shumë…

 

THE ADDAMS FAMILY 2 – “I pakënaqur që të shoh përsëri”

Zhanri: Komedi, Familjarë, Animacion

Regjia: Greg Tiernan

Rolet: Oscar Isaacas, Charlize Theronas, Chloë Grace Moretz

Familja Addams ngatërrohen në aventura të tjera të çuditshme dhe e gjejnë veten të përfshirë në takime qesharake me lloj-lloj personazhe që nuk e kanë idenë kush janë ata.

 

RON’S GONE WRONG – “Përgjithmonë shokë të ngushtë. (Jetëgjatësia e baterisë mund të ndryshojë).”

Zhanri: Komedi, Fantashkencë, Familjarë, Animacion

Regjia: Sarah Smith, Jean-Philippe Vine

Rolet: Zach Galifianakis, Jack Dylan Grazer, Olivia Colman

Në një botë ku robotët me lidhje digjitale që ecin, dhe flasin janë bërë miqtë më të mirë të fëmijëve, një 11-vjeçar zbulon se shoku i tij robot nuk funksionon njësoj si të tjerët.

PDF Magazine

Prill

READ MORE

NEW MAGAZINE