FILMAT – SHKURT

 

TO ALL THE BOYS: P.S. I STILL LOVE YOU
Rolet: Lana Condor, Noah Centineo, Jordan Fisher, Anna Cathcart, Janel Parrish, John Corbett
Regjia: Michael Fimognari
Skenari: Sofia Alvarez & J. Mills Goodloe
Përmbajtja
Është viti i ri dhe Lara Jean dhe Peter nuk kanë më nevojë të shtiren që janë çift. Ata veçse JANË çift, dhe gjersa Lara Jean i përjeton gjërat e para zyrtare me Peter, puthjen e saj të parë të vërtetë, takimin e saj të parë të vërtetë, festën e saj të parë të Shën Valentinit, ajo e gjen veten duke u mbështetur më shumë e më shumë në Kitty-n dhe Margot-ën, Chris-in dhe të besuarën e re të papritur Stormy-n, për t’i ndihmuar asaj të menaxhojë emocionet komplekse që vijnë si rezultat i këtij kapitulli të ri të balancimit të një marrëdhënieje dhe të zbulimit të vetes së saj autentike. Por kur John Ambrose, një pranues tjetër i një nga letrat e vjetra të dashurisë të Lara Jean hyn përsëri në jetën e saj, ajo duhet të mbështetet në vetvete më shumë se kurrë sepse i duhet të përballet me dilemën e saj të parë të vërtetë: a është e mundur që në të njëjtën kohë një vajzë të dashurohet në dy djem të ndryshëm?

 

 

THE PHOTOGRAPH


Rolet: Chelsea Peretti Issa Rae, Kingsley Ben-Adir, Lakeith Stanfield, Lil Rel Howery, Teyonah Parris, Courtney B. Vance
Regjia: Stella Meghie
Skenari: Stella Meghie
Përmbajtja
Kur fotografja e famshme Christina Eames vdes papritur, ajo e lë pas vetes vajzën e saj Mae Morton, me të cilën i kishte shkëputur reportet, të lënduar, të zemëruar dhe me plot pyetje. Kur gjendet një fotografi e vendosur në një sef të bankës, Mae e gjen veten në një udhëtim që shkon në jetën e hershme të nënës së saj dhe i zgjon asaj një romancë të fuqishme, të papritur me një gazetar në popullaritet e sipër, Michael Block.

 

 

DOWNHILL


Rolet: Julia Louis-Dreyfus, Will Ferrell, Miranda Otto, Zach Woods, Zoë Chao, Julian Grey
Regjia: Nat Faxon
Skenari: Jesse Armstrong
Përmbajtja
Gjersa në pushime dimërore në Alpe, në Downhill, familja që i shpëton për një fije peri ortekut, e cila nga jashtë duket si e përsosur, detyrohet të rivlerësojë jetën dhe se çfarë anëtarët e saj ndiejnë në të vërtetë për njëri-tjetrin.

 

 

FIRST LADY

Rolet: Nancy Stafford, Corbin Bernsen, Burgess Jenkins, Nico Greetham, Jenn Gotzon Chandler, Aaron Maynard
Regjia: Nina May
Skenari: Nina May
Përmbajtja
Katherine Morales, një grua që nuk është e martuar për Presidentin, kandidon për Zonjën e Parë, përfundon duke marrë një propozim shumë më të mirë se që kishte pritur ndonjëherë.