PIXEL PERFECT: PSE TELEFONI GOOGLE PIXEL ËSHTË ZGJEDHJA PËRFUNDIMTARE PËR ADHURUESIT E ANDROID-it

Në reklamën e tyre thuhet: Ju përdorni Google Search, përdorni Google mail, përdorni gjithçka Google, kështu që pse të mos e përdorni telefonin Google? Telefoni Google Pixel ka disa vite që ekziston dhe është bërë një zgjedhje popullore për ata që kërkojnë një smartphone të nivelit të lartë që është i integruar me ekosistemin e Google. Më poshtë është një vështrim më i afërt i telefonit Google Pixel, veçorive të tij dhe çfarë e bën atë të dallohet në një treg të stërmbushur të smartfonëve.

 

Një nga kamerat më të mira në treg

Një nga karakteristikat më mbresëlënëse të telefonit Google Pixel është kamera e tij. Kamera në telefonin Google Pixel është vlerësuar vazhdimisht si një nga kamerat më të mira të smartfonëve në treg dhe për arsye të mirë. Kamera në Pixel është një sensor 12.2 megapiksel me një hapje f/1.8, që lejon performancë të shkëlqyehme në dritë të ulët. Kamera ka gjithashtu stabilizues optik të imazhit, i cili ndihmon për t’i mbajtur fotografitë të qarta edhe në kushte me lëkundje.

 

Version i pastër i paprekur i softuerit Android

Një veçori tjetër e spikatur e telefonit Google Pixel është softueri i tij. Telefoni funksionon në një version të pastër dhe të pandryshuar të Android, që do të thotë se ai merr përditësime të rregullta direkt nga Google. Kjo siguron që telefoni të ketë gjithmonë përditësimet dhe veçoritë më të fundit të sigurisë dhe të funksionojë pa probleme dhe me efikasitet. Pixel gjithashtu vjen me një sërë veçorish ekskluzive të softuerit të Google, të tilla si Google Assistant dhe Pixel Launcher.

 

Një nga ekranet më të qarta në treg

Telefoni Google Pixel gjithashtu krenohet me një ekran mbresëlënës. Telefoni e ka një ekran OLED 5.5 inç me një rezolucion prej 1080 x 1920 piksel, gjë që e bën atë një nga ekranet më të qartë në treg. Ekrani gjithashtu ka saktësi dhe kontrast të shkëlqyeshëm të ngjyrave, gjë që siguron një përvojë të shkëlqyeshme shikimi, pavarësisht nëse jeni duke parë video ose duke shfletuar faqe të internetit.

 

Dizajn minimalist

Një nga karakteristikat më të diskutueshme të telefonit Google Pixel është dizajni i tij. Ndërsa disa përdorues e duan dizajnin elegant dhe minimalist të Pixel, të tjerë e kanë kritikuar si shumë të thjeshtë dhe i pavërejshëm. Telefoni ka trup nga metali dhe xhami me skaner të gjurmëve të gishtërinjve në anën e pasme, që është një zgjedhje dizajni që disa përdorues e shohin të papërshtatshme. Megjithatë, telefoni është gjithashtu rezistent ndaj ujit dhe ka një fole kufjesh, të cilat janë karakteristika që shumë përdorues i vlerësojnë.

 

Jetë të gjatë të baterisë dhe rimbushje të shpejtë

Për sa i përket performancës, telefoni Google Pixel është i nivelit të lartë. Telefoni mundësohet nga një procesor Snapdragon 821 dhe ka 4 GB RAM, që e lejon atë të përballojë me lehtësi edhe detyrat më të vështira. Telefoni gjithashtu ka jetëgjatësi të shkëlqyeshme të baterisë, me një bateri 2770 mAh që mund të zgjasë lehtësisht gjatë gjithë ditës me përdorim të moderuar. Telefoni gjithashtu e mundëson rimbushjen e shpejtë me rrymë, pra rimbushje e shpejt e baterisë kur keni nevojë.

 

Patjetër që ia vlen të merret në konsideratë

Në përgjithësi, telefoni Google Pixel është një zgjedhje e shkëlqyer për këdo që është në kërkim të një telefoni inteligjent të nivelit të lartë që është i integruar fort me ekosistemin e Google. Telefoni ka kamerë mbresëlënëse, softuer të shkëlqyer, ekran të qartë dhe performancë të nivelit të lartë. Ndërsa disa përdorues mund ta shohin dizajnin e telefonit paksa të thjeshtë, nuk mund të mohohet se Pixel është një nga telefonat inteligjentë më të mirë në treg sot. Pavarësisht nëse jeni një adhurues i flakët i Google ose thjesht dikush që kërkon një smartphone me cilësi të lartë, telefoni Google Pixel padyshim që ia vlen të merret në konsideratë.

PDF Magazine

Prill

READ MORE

NEW MAGAZINE